Bezpieczna Mama

Kobiety w  Republice Centralnej Afryki rodzą w niewyobrażalnie trudnych warunkach. W ośrodkach zdrowia brakuje prądu i wody. W niektórych nich łóżka porodowe są jeszcze drewniane.

 

Republika Środkowoafrykańska to jedno z najbiedniejszych państw świata, w którym od lat trwa wojna domowa. Śmiertelność wśród dzieci do 5 roku życia sięga tam 110 na 1000 żywych urodzeń (w Unii Europejskiej notuje się 4 zgony na 1000 żywych urodzeń).

 

Aby chociaż częściowo odmienić tę dramatyczną sytuację chcemy kupić wyposażenie do 23 ośrodków zdrowia oraz zorganizować szkolenia dla pracującego w nich personelu. Koszt sprzętu i materiałów dla jednego ośrodka to niewiele ponad 2 tys. zł (2352 zł) Tyle kosztuje szansa na bezpieczny poród dla setek kobiet.

 

 Projekt “Bezpieczna Mama” polega też na edukacji położnych. W tych ośrodkach nie ma lekarza, a pracujący tam personel to osoby przyuczone do zawodu, które potrafią pisać i czytać. Do afrykańskich ośrodków zdrowia mają dotrzeć szkolenia ginekologiczno-położnicze nagrywane w Polsce. Swoją wiedzą podzielą się polscy specjaliści.Filmy będą tłumaczone na język francuski i sango czyli język oficjalny Republiki Środkowoafrykańskiej.

 

Republika Środkowoafrykańska to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Od wielu lat trwa w nim wojna domowa. Jedynie 4 z 16 prefektur znajdują się pod egidą prezydenta RŚA, reszta jest zarządzana przez rebelianckie grupy zbrojne. Miejscowa ludność żyje w ciągłym poczuciu zagrożenia i strachu. Na miejscu nie opuszczają ich polscy misjonarze, którzy prowadząc szkoły i szpitale niosą pomoc potrzebującym.

 

Wspomóż afrykańskie mamy dowolną, najmniejszą nawet kwotą.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Bezpieczna Mama”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.