Biuro Ogłoszeń Misyjnych

Biuro ogłoszeń misyjnych to miejsce, które ma połączyć tych, którzy chcieliby pomóc misjom z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jeśli chciałbyś dodać również swoje ogłoszenie napisz na adres: medicus@ump.edu.pl. Wszystkie poniższe ogłoszenia są aktualne, segregacja wg dat ukazania ogłoszenia.

Data Miejsce Tytuł Treść ogłoszenia
30.07.19r. Kamerun

Zestaw, pomoce do nauki Braill`a, laska dla niewidomych, pęsety uszne.

Arteterapeuta dla dzieci niepełnosprawnych, niedosłyszących i głuchych

Ewa Gwain to polska świecka misjonarka, od wielu już lat posługująca w Kamerunie. Stworzyła szkołę dla dzieci głuchych, niedosłyszących i niepełnosprawnych ruchowo w Bertua. Bardzo chciałaby zaprosić do siebie wolontariusza – arteterapeutę do prowadzenia zajęć manualnych z jej podopiecznymi. Potrzebne też są bardzo zestawy do nauki alfabetu Brailla`a, laski dla niewidomych, pęsety uszne.
Kontakt 609 210 184 lub medicus@ump.edu.pl
30.07.19r. Republika Środkowo-Afrykańska

Położna z umiejętnością obsługi aparatu USG, z językiem angielskim lub włoskim

Szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej posiada 50 łóżek, salę operacyjną, laboratorium i gabinet dentystyczny. Szpital powstał w 2004 roku z myślą o opiece medycznej dla ludności Pigmejskiej. W szpitalu pracuje głównie ludność tubylcza wraz z dwoma włoskimi siostrami zakonnymi. Szpital posiada nowy aparat USG, natomiast od kilku miesięcy nie ma na miejscu żadnej położnej, porody odbierają przyuczone położne, które bardzo potrzebują szkoleń i pomocy. Wykonywane są też carskie cięcia i łyżeczkowanie po poronieniach. Szpital znajduje się w środku buszu tropikalnego w miejscowości Bagandou oddalonej o 165 km od stolicy kraju Bangui. Na miejscu prowadzona jest duża Polska Misja Katolicka. Jeśli chodzi o położnictwo to nie ma typowego oddziału, przyjmuje się tylko porody (około 10 tygodniowo). Mamy mały gabinet położniczy z fotelem i USG. Kontakt 609 210 184 lub medicus@ump.edu.pl

09.07.19r. Kamerun, Esseng

Aparat USG, aparat do badań laboratoryjnych, hematologicznych lub biochemicznych, Aparat EKG

S. Barbara Pustułka, pracująca w Kamerunie, na dużym obszarze bardzo potrzebuje urządzeń, które pomogłaby sprawniej diagnozować tutejszą ludność.

Barbara Pustułka: bpustulka@yahoo.fr

19.05.19r. Papua Nowa-Gwinea, Madang

lekarza ogólnego/ rodzinnego, internisty i patologa (od wrzesienia '19)

dr. prof. Jerzy Kuźma, „Lekarze praktycy do pracy na uniwersytecie”

Divine Word University zapewnia bilet i pensję wedlug lokalnej płacy (przyzwoita), oraz mieszkanie. Najchętniej zatrudniamy na 3 lata, ale może być na 4 miesiace (1 semestr).Lekarze, oprócz pracy dydaktycznej na uniwersytecie, beda mieli takze możliwość praktyki lekarskej (to 30% czasu pracy). Misja zlokalizowana jest ok 20km od miasta i uniwersytetu z dobrym dojazdem.

Jak podaje prof Jerzy Kuźma svd: PNG ma jeden z najgorszych wskaźników, gdzie 1 lekarz przypada na 17 tys ludnosci. Wziąwszy pod uwagę, że 90 procent lekarzy pracuje w miastach (polowa w stolicy) a na wsiach zyje 87% ludnsci, ludnosc wiejska pozbawiona jest praktycznie opieki medycznej.

kontakt: medicus@ump.edu.pl

04.09.18r. Kamerun, Abong Mbang

Organizator zajęć manualnych dla dzieci/animator czasu wolnego

Misjonarka, s. Alicja Adamska, poszukuje osoby chętnej do prowadzenia zajęć dla dzieci w szkole misyjnej w Abong Mbang w Kamerunie. Mile widziane doświadczenie pedagogiczne. Wymagana dobra znajomość języka francuskiego. Kontakt: adamska_alice@yahoo.fr

24.05.17r.

 

Sabou, Birkina Faso

 

Potrzebni lekarze, pielęgniarki/pielęgniarze lub studenci V roku medycyny

 

Jeśli jesteś lekarzem, pielęgniarką lub studentem piątego roku medycyny oraz znasz język francuski na poziomie średniozaawansowanym zapraszamy na misję w Sabou by nieść pomoc potrzebującym. Pobyt na misji trwa min. 3 tygodnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w j. polskim lub francuskim.

Kontakt: o. Tomasz Kręt, burkinat@gmail.com, tel. +226 767 35 567

11.04.17r. Kamerun, Bertoua  Potrzebny sprzęt rehabilitacyjny Misjonarka świecka Ewa Gawin zajmująca się osobami niepełnosprawnymi, potrzebuje dla swoich podopiecznych sprzętu rehabilitacyjnego. Najbardziej pilne rzeczy to: wózek inwalidzki, lampa na podczerwień, kule, kołnierze ortopedyczne, ortezy, rowerek stacjonarny. Każdy kto chciałby ofiarować w/w sprzęty proszony jest o kontakt: medicus@ump.edu.pl

21.02.17r.

 

Rwanda

 

Potrzebni lekarze specjaliści (chirurg, dentysta)

 

Miejscowość Rushaki położona jest w północnej części kraju, ok 60 km od stolicy Rwandy, ośrodek prowadzony jest przez Siostry św. Rodziny. Pod ośrodek zdrowia podlega ponad 21 tysięcy ludności zamieszkującej 42 okoliczne wioski rozsiane po górach, tzw. umudugudu. Ośrodek zdrowia prowadzi działania z zakresu szczepień ochronnych w terenie i na miejscu, posiada sale opatrunkowe oraz miejsce do hospitalizacji, porodówkę, prowadzi konsultację dla chorych na AIDS i laboratorium. W Rushaki znajduję się również kilka szkol podstawowych, College, szkoła uzupełniająca dla dzieci mniej uzdolnionych i kończących swoją edukacje na szkole podstawowej, przedszkole oraz Centrum Rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych.  Siostry bardzo potrzebują na miejscu dentysty i lekarza na blok operacyjny by móc wykonywać cesarskie cięcia, ponieważ najbliższy szpital jest za daleko.

Kontakt: medicus@ump.edu.pl

21.02.17r.

 

Kazachstan

 

Potrzebni budowlańcy, złota rączka

 

Pomoc przy budowie kaplicy, domu dla uzależnionych, garażu, pomieszczeń dla zwierząt. Misja mieści się w maleńkiej wiosce Głubokoje na północy Kazachstanu.

Kontakt: medicus@ump.edu.pl

28.01.17r.

 

Etiopia 

 

Potrzebni wolontariusze medyczni

 

Potrzebni są przede wszystkim: położne, lekarze (przede wszystkim okuliści i ortopedzi, ale również i innych specjalizacji) oraz fizjoterapeuci.

Klinika w Dhadim znajduje się w rejonie Borana na południu Etiopii, niedaleko granicy z Kenią. Prowadzona jest przez misjonarzy ze zgromadzenia Ducha Świętego. Mieszkańcy z okolicznych wiosek (ok. 4.300 osób) mogą znaleźć tam opiekę medyczną, m.in. w zakresie chorób tropikalnych, choroby głodowej, opieki ciążowej etc.  

Prowadzona jest tam również edukacja, m.in. w zakresie profilaktyki HIV/AIDS czy też z zakresu naturalnego planowania rodziny.

Osobą kontaktową jest o. Kenneth Iwunna CSSP, e-mail: fr.kencssp@gmail.com, tel. +251929008680,  +251937987890. zdjęcia >>>

28.01.17r.

 

Kamerun,

Abong-Mbang

 

Potrzebni stomatolodzy i okuliści

 

„Bardzo się cieszę że jest możliwość ogłoszenia na Waszej stronie zapotrzebowań na wolontariuszy. Ja nadal chcę potwierdzić ze z otwartymi rękoma i sercem czekam na dentystów i okulistów."

S. Nazariusza Żuczek: nazariusza@yahoo.fr

28.01.17r.

 

Kamerun, Bertoua 

 

Potrzebna pomoc personalna i rzeczowa, lekarz laryngolog, masażysta lub rehabilitant, pan/pani "złota rączka"

 

Pracująca  tam świecka wolontariuszka - Ewa Gawin, zajmuje się dziećmi głuchoniemymi, do pomocy w prowadzeniu ośrodka potrzebuje profesjonalnego wsparcia.

Lekarz laryngolog (wyjazd na kilka tygodni)

Masażysta albo rehabilitant, w celu przeszkolenia nauczycieli,

Pan -  „złota rączka” – człowiek, który nie boi się żadnej pracy, znający się na wszelkiego typu remontach, elektryce i wszystkim co jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania technicznego prowadzonej przez siostrę Ewę szkoły i internatu dla głuchoniemych dzieci.

Ponadto dla swoich podopiecznych potrzebuje audiometr, motyki i siekiery, pionizator (dla piętnastoletniego dziecka). Każdy kto chciałby pomóc proszony jest o kontakt: medicus@ump.edu.pl

logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.