Oczy Afryki

W najbiedniejszym kraju świata - Republice Środkowoafrykańskiej od wielu lat toczy się wojna domowa. Wokół misji w Ngaundaye zamieszkało ponad 200 niewidomych osób.  To najbiedniejsi z biednych, tutaj czują się bezpieczniej. Mają od 16 do 60 lat i żyją w skrajnie trudnych warunkach w rozpadających się glinianych chatach, zdani na łaskę swoich najbliższych. Wszyscy oni marzą tylko o jednym - móc znowu pracować i poczuć się znów kimś potrzebnym. O odzyskaniu wzroku nawet nie marzą...

A wystarczy tylko 500 złotych, aby móc przeprowadzić przywracającą wzrok operację zaćmy. Tyle kosztują leki i soczewki potrzebne do wyleczenia jednej osoby. Tego zadania podjęli się wolontariusze Fundacji "Redemptoris Missio". Mają już zakupione bilety lotnicze, dysponują zdobytym w Kamerunie doświadczeniem, a całość sprzętu zabiorą ze sobą z Polski.

Oto jak misjonarka Eliza Michalak opisuje jedną z chorych "Krystyna jest samotną mamą wychowującą dwójkę dorastających dzieci. Zanim straciła wzrok była nauczycielką w katolickiej szkole nauki szycia. Jej jedynym wsparciem są dzieci, to one opiekują się swoją ukochaną mamą, a zaraz po powrocie ze szkoły idą pracować w pole. W tym czasie mama zajmuje się przygotowaniem skromnego posiłku. W swojej rozpadającej się chacie nie mają ani łóżek, ani krzeseł, ani stołu. Mają tylko jeden garnek i jedzą tylko raz dziennie. Pomimo tego Krystyna jest pełną nadziei i pogodną osobą." 

Krystyna wraz z innymi niewidomymi osobami czekają na naszą pomoc.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Oczy Afryki”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com.com oraz platformy z Joomla.org
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok