Oczy Afryki

W najbiedniejszych krajach świata, kiedy przestajesz widzieć z powodu zaćmy to szanse na operacje są równe zeru. Niewidomi to najbiedniejsi z biednych, mają ponad 60 lat i żyją w skrajnie trudnych warunkach w rozpadających się glinianych chatach, zdani na łaskę swoich najbliższych. W biednych krajach nie ma przecież emerytur, skoro nie widzą nie są w stanie pracować…Wszyscy oni marzą tylko o jednym - poczuć się znów kimś potrzebnym. O odzyskaniu wzroku nawet nie marzą...

A wystarczy tylko 500 złotych, aby móc przeprowadzić przywracającą wzrok operację zaćmy. Tyle kosztują leki i soczewki potrzebne do wyleczenia jednej osoby. Wolontariusze Fundacji – doświadczeni poznańscy okuliści  przywracali już wzrok w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej. Łącznie zoperowani 152 osoby. Dziś nasi pacjenci czują się dobrze, odzyskali wzrok i przekazują przez misjonarzy słowa podziękowania, a my nadal planujemy kolejne wyprawy.

Abyśmy mogli pomóc kolejnym osobom potrzebne są pieniądze… Za kwotę zaledwie 500 złotych mogą Państwo na zawsze zmienić czyjeś życie na lepsze.

Krystyna wraz z innymi niewidomymi osobami czekają na naszą pomoc.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Oczy Afryki”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.