Opatrunek na ratunek


Dziewiąta edycja Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Plakat akcji

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Można je przynieść lub przysłać na adres Fundacji. (ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań).  Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji.

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą

Image

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach wiedzą, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca codziennie też nam, kiedy przychodzimy do Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym Darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.

Kto może brać udział w naszej Akcji?

Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy parafie, szkoły i przedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół. Każdy może przysłać zakupione przez siebie środki opatrunkowe lub zostać Koordynatorem Akcji, Plakat do organizacji Akcji uzyskać pisząc na adres medicus@ump.edu.pl lub dzwoniąc pod numer 609-210-184 . Serdecznie Państwa zachęcamy!

Justyna Janiec-Palczewska
Koordynator Akcji „Opatrunek na Ratunek”
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.