Opatrunek na Ratunek


Rozpoczynamy ósmą edycję Akcji „Opatrunek na ratunek”.

 Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

 

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.

 

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”.

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą

Nad Twoim bezpieczeństem czuwa znana i renomowana Firma w braży przelewów internetowych - DotPay, obsługująca płatności z Naszej Strony. 

Image

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach wiedzą, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca codziennie też nam, kiedy przychodzimy do Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym Darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.

 

Do kiedy trwa Akcja?

Na Wasze opatrunki czekamy do 10 listopada. 

 

Kto może brać udział w naszej Akcji?

Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy parafie, szkoły i przedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół. Każdy może przysłać zakupione przez siebie środki opatrunkowe lub zostać Koordynatorem Akcji, Plakat do organizacji Akcji uzyskać pisząc na adres medicus@ump.edu.pl lub dzwoniąc pod numer 61 8621321. Serdecznie Państwa zachęcamy!

Justyna Janiec-Palczewska
Koordynator Akcji „Opatrunek na Ratunek”
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com.com oraz platformy z Joomla.org
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok