Pomoc dla Wenezueli

Wenezuela pogrąża się w kryzysie gospodarczym. Każdy, kto mógł wyemigrować, wyjechał z kraju. Z powodu przerw w dostawie prądu lekarze przyjmują porody, używając latarek w telefonach. W szpitalach brakuje nawet mydła. W sklepach – wszystkiego. Coraz częściej to odpadki znalezione na śmietnikach ratują życie snującym się po ulicach Caracas coraz bardziej wychudzonym ludziom. 

Wenezuela od kilku lat mierzy się z tragicznym w skutkach kryzysem ekonomicznym. Specjaliści porównują poziom zniszczenia tamtejszej gospodarki do sytuacji państw dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Od 2013 roku kraj pogrąża się w chaosie; brak środków na import produktów skutkuje hiperinflacją.

Dane ONZ mówią o ponad 3 milionach Wenezuelczyków, którzy już opuścili kraj. 

Co z tymi, którzy zostali? 

Nasi wolontariusze będą im nieść pomoc medyczną. Zakładamy gabinet stomatologiczny, w którym wolontariusze z Polski – lekarze stomatolodzy przyniosą ulgę cierpiącym pacjentom. 

Koszt jednego znieczulenia to 20 zł. Dla nas to kwota niewielkia, tam przy szalejącej inflacji nieosiągalna.

Wspomóż nasze działania w Wenezueli 
Wpłać dowolną, najmniejszą nawet kwotę na konto Fundacji

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
 
koniecznie z dopiskiem Wenezuela lub dokonań płatności online poniżej.
Serdecznie dziękujemy!

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą

Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.