Puszka dla maluszka

Misja Katolicka Sióstr Pasterzanek prowadzi punkt pomocy dzieci niedożywionych z Ngaoundaye i pobliskich wiosek (Nzakoun, Tuga – Gami, Makele, Bally-Kollo, Bolele, Ngouboye, Nzapoye, Bang i Kore). Liczba dzieci waha się od 100 do 150 podopiecznych. Do punktu pomocy zgłaszają się dzieci z: marasmem (są to dzieci na granicy śmierci głodowej), kwashiorkorem (niedobór odżywczy, prowadzi do nadmiernej opuchlizny dziecka) i stanami pośrednimi.

Tyle zebraliśmy środków:
0
tys. zł
Tyle zebraliśmy środków

Kuchnia środkowoafrykańska jest mało urozmaicona. W odżywianiu nie uwzględnia się prawie wcale warzyw, nie pije się mleka, nie ma nabiału, jajek. Dzieciom brak witamin, spożywają one najczęściej jeden posiłek dziennie, wieczorem, który i tak nie jest wystarczający. Przede wszystkim dzieci spożywają maniok, który nie ma żadnych wartości odżywczych a jedynie daje poczucie sytości organizmu. Taki stan rzeczy zmniejsza odporność, co w konsekwencji zwiększa zachorowalność dzieci. 

Dzieci do punktu pomocy zgłaszają się po uprzedniej konsultacji szpitalnej w pobliskim ośrodku zdrowa. Każde zgłaszające się na manutrision dziecko, jest pod opieką sióstr przez najbliższych sześć miesięcy, po tym okresie dokonuje się  ponownej diagnostyki. Jeśli dziecko powraca do zdrowia zostaje zwolnione, a jeśli nie - pomoc jest nadal kontynuowana. Ponadto każde dziecko posiada własną, systematycznie prowadzoną, dokumentacje medyczną, gdzie co tydzięń jest kontrolowana waga dziecka i jego bieżący stan zdrowia.  Średnia miesięczna wagi i wzrostu dziecka zostają oszacowane na "skali zdrowia" wg. wytycznych "Unicef"-u; przy adaptacji środowiskowej. Punkt pomocy zwraca uwagę, aby dziecko miało wykonane obowiązkowe szczepienia.

Produkty żywnościowe są wydawane poszczególnym dzieciom, w każdą sobotę miesiąca. Dodatkowo, w każdą pierwszą sobotę miesiąca dzieci otrzymują "Fansidar" – lek przeciwmalaryczny, a przy okazji świąt: Bożego Narodzenia i Wielkanocy dodatkowe świąteczne produkty żywnościowe. Przy wydawaniu produktów żywnościowych pomagają miejscowych kobiety.

Image

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą:

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Puszka dla Maluszka”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.