Puszka dla maluszka, epidemia głodu

 

Misjonarze biją na alarm i proszą o pomoc żywnościową dla swoich podopiecznych. W związku z pandemią koronawirusa w Afryce zaczyna panować głód. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że liczba osób poważnie zagrożonych głodem podwoi się w tym roku, osiągając poziom 260 milionów. Państwa poszczególnych krajów wprowadziły nakaz izolacji. Duża część z Afrykańczyków to osoby, które nie są w stanie się wyżywić, jeśli codziennie nie pracują. Mieszkańcy Afryki nie robią zapasów, dlatego każdy dzień bez zajęcia oznacza dzień bez pożywienia dla nich i ich rodzin.

Siostra Dariana Jasińska z Kenii alarmuje:
Ludzie głodują, przychodzą pod naszą misję i proszą o żywność, żeby mogli coś ugotować dla siebie i swoich dzieci...


Siostra Weronika Popowska pisze:
W wiosce ludzie w pośpiechu uprawiają każdy szczątek ziemi, bo żywność nie jest dowożona do wsi. W Kigali panuje już głód. Ludzie pozwalniani z pracy uciekają na wioski. Nie ma środków transportu więc na pieszo duża grupa przywędrowała po kryjomu do wsi (ok. 100 km), by tutaj przeżyć ten trudny czas. Mieszkańcy zgłosili nowych przybyszów, więc poddaliśmy ich badaniom na ile mamy możliwości. Na co dzień w Centrum Zdrowia nie żywimy chorych, ale w tym czasie szczególnie to pierwsza pomoc przed jakimikolwiek lekami by wzmocnić organizmy. To co miałyśmy z naszych zapasów – już podzieliłyśmy...

Wywołany epidemią problem głodu będzie narastał. Możemy jednak pomóc misjonarzom i ich podopiecznym. Zgromadzone środki przekażemy do najbardziej potrzebujących ośrodków misyjnych. Pomożemy przejść przez ten trudny czas najbardziej bezbronnym i pokrzywdzonym przez los.

Prosimy, nie bądź obojętny!

Wesprzyj Akcję dowolną kwotą

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Epidemia głodu”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.