Szkoła Moni

Świat unoszony jest oddechami dzieci idących do szkoły…

Edukacja to najpiękniejszy prezent, jaki można podarować  drugiemu człowiekowi, to jedyne, czego nikt mu nigdy nie będzie mógł odebrać.  

Na świecie co szóste dziecko nie chodzi do szkoły. Nie wszystkie dzieci mogą się uczyć w godnych warunkach. Są szkoły zbudowane z tyczek prosa i pokryte słomianą strzechą, szkoły, w których dzieci uczą się siedząc na gołej ziemi, a gdy przychodzi pora mokra z przeciekającego dachu leje się woda. Wszechogarniająca bieda sprawia, że w takich miejscach nikt nie myśli o tym, jak można to zmienić. Utrudzeni ciężką pracą ludzie myślą o dotrwaniu do wieczora, a następnego ranka  rozpoczynają swoje zmagania o przetrwanie.

Tymczasem szkoła to dla tamtejszych dzieci jedyna deska ratunku, aby wyrwać się z zaklętego kręgu ubóstwa. To dzięki szkole mogą zmieniać swoją przyszłość.  Chcielibyśmy wybudować szkołę, w której dzieci mogłyby się uczyć w godnych warunkach. Chcemy by mogły siedzieć w ławkach i móc czytać z tablicy, by nie padał na nie deszcz i nie doskwierał im upał. By szkoła była ich azylem i oknem na świat.

Monika Pacholak-Wiśniewska, nasza najdroższa przyjaciółka bardzo kochała dzieci.  Kiedy po wielu staraniach od adopcji dzieliło ją i jej męża dosłownie kilka dni, niespodziewanie zmarła.  To historia, która wzbudza smutek nawet u ludzi, którzy Moniki nie znali. Nam, którzy na co dzień mogliśmy z nią pracować – rozdziera serca.

Chcielibyśmy, aby w Afryce powstała szkoła imienia Moniki, aby ta szkoła była jej pomnikiem. Monika przez 20 lat swojej pracy pomogła setkom tysięcy ludzi, przez jej ręce przeszły tysiące paczek z pomocą dla najuboższych.  Była najlepszą osobą jaką przyszło nam znać.  Dbała o wszystkich wokół, pocieszała.  Monika zawsze o wszystkich pamiętała, chcemy by ona również nie była zapomniana, niech żyje w uśmiechach dzieci chodzących do szkoły jej imienia.

Tych, którzy pragną dołączyć do idei budowy szkoły zachęcamy do wpłat na konto Fundacji. Koniecznie z dopiskiem Szkoła Moni.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem „Szkoła Moni”
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Image
logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.